טכנולוגיית גוף

יופי + בריאות

קרא על ההתקדמות של רנובה בתחום טכנולוגיית הגוף

טכנולוגיית TENS

גירוי עצבי חשמלי טרנסקוטני הוא שימוש בזרם חשמלי המיוצר על ידי מכשיר כדי לעורר את העצבים למטרות טיפוליות. הוא מכסה את המגוון השלם של זרמים מיושמים דרך העור המשמשים לעוררות עצבים, אם כי המונח משמש לעתים קרובות בכוונה מגבילה יותר, כלומר לתאר את סוג הפולסים המיוצרים על ידי גירויים ניידים המשמשים לטיפול בכאב. היחידה מחוברת בדרך כלל לעור באמצעות שתי אלקטרודות או יותר.

מכשירי TENS הזמינים לשוק המקומי משמשים כגירוי עצבי לא פולשני שנועד להפחית כאבים חריפים וכרוניים כאחד.

זהו מכשיר השולח זרמי חשמל קטנים לחלקי גוף ממוקדים. זרמים אלה משמשים לשיכוך כאבים. פעימות אלה שולטות באותות הכאב בגוף, ויוצרות הקלה זמנית או קבועה מכאב. הם יכולים לשלוט בעצבים נרגשים באופן חריג ולשחרר אנדורפינים.

טכנולוגיית EMS

גירוי שרירים חשמליים (EMS), הידוע גם בשם גירוי חשמלי עצבי-שרירי (NMES) או גירוי אלקטרומיומי, הוא התעוררות התכווצות שרירים באמצעות דחפים חשמליים. הדחפים נוצרים על ידי מכשיר ומועברים דרך אלקטרודות על העור הסמוך לשרירים הממריצים.

EMS יכול לבנות שרירים, אך לא מספיק בכדי לשפר את הביצועים הספורטיביים. מכונות EMS מגרה עצבים מוטוריים של שרירים ולא קצות עצבים חושיים, כפי שעושות יחידות TENS. ממריצי שרירים אלקטרוניים משמשים למניעת ניוון שרירים, לסיוע בהקלה על כאבים ולשרירי הטונוס.

EMS משמש למטרות שיקום, למשל בפיזיותרפיה למניעת ניוון שרירים חסר שימוש שיכול להתרחש למשל לאחר פציעות שלד-שלד, כגון פגיעה בעצמות, במפרקים, בשרירים, ברצועות ובגידים. הגירוי שלו מפטר את כל הנוירונים המוטוריים באזור המטופל בו זמנית, ויוצר כיווץ לא מתואם, שהוא בעיקרו איזומטרי. לעומת זאת התכווצויות שרירים מרצון, מתגלגלות דרך השריר בגל ליצירת כוח מכוון ומתואם.

טכנולוגיית וויברציה ומיקרו-רטט

גירוי חשמלי ניתן לעיתים לחולים עם שיתוק פנים. עצב הפנים פולט בדרך כלל דחפים חשמליים כדי לתת לשרירים את הטון והצורה שלהם. כאשר עצב הפנים נפגע השריר כבר לא מקבל את המסרים הללו וכתוצאה מכך השרירים נעשים חלשים. גירוי חשמלי חיצוני יכול לנסות לחקות דחפים חשמליים אלה ולעזור בהשבת טונוס השרירים.

טכנולוגיית גלי-רדיו

תדר רדיו הוא כל אחד מתדרי הגל האלקטרומגנטיים שנמצאים בטווח המשתרע על סביב 3 קילוהרץ ועד 300 ג'יגה הרץ, הכוללים את התדרים המשמשים לתקשורת או אותות מכ"ם.

הידוק עור בתדר רדיו (RF) הוא טכניקה אסתטית המשתמשת באנרגיית RF כדי לחמם רקמות ולעורר ייצור קולגן על מנת להפחית את המראה של קווים דקים ועור רפוי. הטכניקה גורמת לשיפור בייצור רקמות של קולגן ואלסטין חדשים.

נעשה שימוש בטיפולים רפואיים בצורה של גלים מקרינים או זרמים חשמליים מעל 75 שנה, בדרך כלל לניתוחים זעיר פולשניים באמצעות אבלציה בתדרי רדיו כולל טיפול בדום נשימה בשינה. תדרי רדיו ברמות אנרגיה ללא אבלציה משמשים בדרך כלל כחלק מטיפולים אסתטיים שיכולים להדק את העור, להפחית את השומן על ידי ליפוליזה וגם לאפופטוזיס, או לקדם ריפוי.

פוטותרפיה

בשנים האחרונות ההתקדמות בתחום העור והבריאות צמחה במידה ניכרת, אך שום דבר לא זכה לתשומת לב רבה כמו השימוש באור LED (דיודות פולטות אור). הטיפול באור משמש כתוסף טיפול מרגיע וללא כאבים לתיקון אתגרי העור. אלה כוללים מצבים הקשורים לאנטי אייג'ינג, אקנה, דלקות ופיגמנט בעור.

נורת LED נחקרת ברחבי העולם כפתרון לקמטים, כתמי גיל, הלבנה, פסוריאזיס והתחדשות הפצעים. למעשה, הוא נחקר בחלל על ידי אסטרונאוטים. מדענים מאשרים כי לאור אדום, ליד אינפרא אדום ולגוונים שונים של אור LED יש השפעה חיובית על תאי העור.

עם התפתחות הטכנולוגיה, אנשים אינם מוגבלים יותר לשימוש בתרופות גנריות לטיפול סיעודי בקרום העור. כיום הטיפול בשיטת טיפוח העור הפופולרי ביותר בעולם הוא התחדשות פוטון (פוטותרפיה). הארגון הרפואי הבינלאומי אישר כי השימוש באורכי גל ספציפיים של אור, באמצעות חשיפה קרובה יכול לשפר את החיוניות של תאי ורקמות העור, כדי לשפר טוב יותר את מצב העור.

הצטרפו למועדון חברים שלנו

לפרטים על כרטיס המועדון שלנו

הורד את האפליקציה שלנו היום!

ליצירת קשר בוואטסאפ, לחצו כאן